Ayşe ÖNDER

Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Bşk.

1970 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana'da tamamladıktan sonra 1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Müh.Mim.Fak.Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 1998-2001 yılları arasında Çukurova Üniversitesi, Müh.-Mim.Fak.Mimarlık Bölümü Yapı Anabilim Dalında Yüksek Lisansını yaptı. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Yapı Anabilim Dalında ve Çukurova Üniversitesi Müh.-Mim.Fak. Jeoloji Anabilim Dalında doktora yeterlilik dereceleri bulunan ÖNDER'in başta Bilim ve Teknik Dergisi olmak üzere çeşitli dergilerde makaleleri ve sempozyumlarda sunulan bildirileri bulunmaktadır. ÖNDER; 1999-2004 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004-2006 yılları arasında Tarihi Kentler Birliği'nde mimar olarak görev yaptı. 2006-2008 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığında KUDEB (Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu) ve Şehir Planlama Müdürü olarak görev yaptı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ettirilen Setenönü Mahallesi'ndeki Kayseri Evlerinin proje müellifliğini yürüttü. 2008-2010 tarihleri arasında Etüt ve Projeler, 2010-2015 tarihleri arasında İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı , 2015-2017 tarihleri arasında Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı görevini yürüttü. 20 Mart 2017 tarihinden itibaren Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığını yürütmektedir. Bir çocuk annesi olan ÖNDER'in yabancı dili İngilizcedir.

Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı İş Akış Şeması

Haberler

Büyükşehir'den Renkli Hizmetler

Kayseri Büyükşehir Belediyesi,  şehrin her yanını güzelleştirmeye ve yeşillendirmeye devam ediyor.

Mevsimlerden Lale, Kayseri Şahane

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin pek çok bölgesine ektiği laleler açtı.

Başkan Büyükkılıç'tan Erken Mesai

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gece geç saatlere kadar çalışmasına rağmen yeni güne erken başlıyor.

Kasım Ayında Dahi Çiçek Bahçesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla çiçek bahçesine dönüşen Kayseri, şehir merkezine yılın ilk karının düştüğü şu günlerde dahi bu görünümünü kaybetmedi.

Erciyes'ten Toplanan Tohumlar Erciyes'e Ekiliyor

Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Kış Turizm Merkezi’nde yeşil doku oluşturma ve zenginleştirme çalışması yapıyor.