Ali SÜSLÜ

İmar ve Şehircilik Daire Bşk.

1967 yılında İncesu İlçesinde doğdu. İlköğretimini Ahmet Baldöktü İlkokulunda, orta ve lise öğretimini Kayseri  İmam Hatip Lisesinde tamamladı.  Hacettepe Üniversitesi Harita Kadastro Bölümünü bitirdi. 1993 yılında Yahyalı Belediyesinde göreve başladı. Daha sonra Hisarcık Belediyesi İmar Müdürlüğü görevinde bulundu.  1996 yılında Melikgazi Belediyesine geçiş yaptı. 2004-2007 yılları arasında İmar Planlama ve Uygulama Şefliği yaptı. 2007 yılında Plan ve Proje (Harita) Müdürlüğüne atandı. 2019 Nisan ayı itibari ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Şehircilikte örnek bir şehir olma özelliğini koruyarak, halkın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde, modern şehirleşmeye yönelik imar ve şehircilik çalışmalarının yapılmasını amaçlar. İmar mevzuatına ilişkin görev ve işlemlerin yürütülmesinde koordinasyon ve denetimi sağlamak. Belediyemize bağlı diğer müdürlüklerin altyapısını oluşturacak bilgi, belge, doküman toplanması ve taleplerinin karşılanması da görevlerimiz içerisinde yer almaktadır.

06.12.2012 tarihinde 28489 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6360 sayılı yasa kapsamında Büyükşehir Belediyesi hinterlant sınırları genişlemiş ve daha önceden beş ilçeyi kapsayan 2.150 km² olan sınırımız, onbir ilçe belediyelerinin katılımıyla hinterlant sınırımız yaklaşık 17.193 km²' lik bir alana çıkmıştır.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı bu alana hizmet vermektedir.
 

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği
İmar ve Şehircilik Şube Müdürlüğü İş Akış Şeması
Harita ve Kadastro Şube Müdürlüğü İş Akış Şeması
Tapu ve İstimlak Şube Müdürlüğü İş Akış Şeması

Haberler

Kayseri'nin Üretim Üssü'nde Kuralar Çekiliyor

Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Bölgesi’nde 12 Temmuz Perşembe günü kura çekimi yapılacak.