Mustafa KAYACIK

Zabıta Daire. Bşk.

1962 yılında Bünyanda doğdu. İlkokulu Bünyanda Ortaöğretimini Kayseride tamamladı. Yüksek Öğrenimini Anadolu İşletmesi Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetiminden mezun olarak tamamladı.1992 yılında Zabıta memuru olarak göreve başlayıp, Zabıta komiseri, Zabıta amiri olarak devam edip; 2014 yılında Zabıta müdürü olarak görev yaptı. Ağustos 2019 yılında Zabıta Daire Başkanı olarak atandı. Mustafa Kayacık Evli ve 3 çocuk babasıdır.

ZABITANIN TANIMI

Belediye zabıtası işlevi, beldenin sağlığı, düzeni ve esenliği kapsamındaki görevleriyle, doğrudan ve dolaylı olarak kent ekonomisini etkiler. Sağlık, düzen ve esenlik eksenli görevler toplumsal içerikli olmakla birlikte, temel olarak ticaret ve hizmetler sektörünün karlılığı ve rekabetini etkileyici bir özellik taşımaktadır. Çünkü belediye zabıta işlevinin yürütülmesi doğrudan ekonomik sonuçlar doğurmaktadır. Bu sonucun somut görünümleri, belediye zabıtasınca uygulanan kapatma, para cezaları vb. dir. Bu bağlamda belediye zabıta işlevi, kent ekonomisi içerisinde etkinlikte bulunan işyerleri için ekonomik nitelikli, bu işyerlerinden yararlanan yurttaşlar açısından ise toplumsal nitelikli bir görevdir.
 

ORGANİZASYON ŞEMASI
 

Kayseri Belediyesi

 

PERSONEL DURUMU

Kayseri Belediyesi

 

ARAÇ DURUMU

Kayseri BelediyesiDIŞ KARAKOLLARIMIZ

1. Merkez Zabıta Amirliği

Kayseri Belediyesi2. Kale Zabıta Karakolu

Kayseri Belediyesi3. Erciyes Zabıta Karakolu

Kayseri Belediyesi4. Erciyes Serçer Zabıta Karakolu

Kayseri Belediyesi5. Hal Zabıta Karakolu

Kayseri Belediyesi

Haberler

Her Şey Çocuklarımız İçin

Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, okulların açıldığı ilk günden itibaren okul servislerine yönelik başlattıkları denetimleri sürdürüyor.

Zabıta Dilenciye Göz Açtırmıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıtası dilencilik yapanlara karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Her Şey Tüketiciler İçin

Kayseri Büyükşehir Belediyesi zabıtası tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Zabıtadan Önemli Denetim

Tüketiciyi aldatan ve haksız kazanç sağlamak isteyenlere geçit yok.

Büyükşehir Zabıtası Erciyes'te De Hizmette

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri şehir içindeki düzen ve intizam için yaptıkları çalışmanın yanı sıra Erciyes’te de görev yapıyorlar.