Hakkı ALP

Kentsel Dönüşüm Daire Bşk.

1986 yılında Kayseri 'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladıktan sonra 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca özel harita şirketlerinde ve Ytü-Tübitak işbirliği içindeki bir projede görev aldı. 2009-2010 yıllarında Ankara 'da bir Mühendislik Firmasında Harita ve Kamulaştırma sorumlusu olarak çalıştıktan sonra yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. 2011-2012 yılları arasında Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesinde Harita Biriminde görev yaptı. 2012 yılı mart ayında Kayseri Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığında Harita Mühendisi olarak çalışmaya başladı.2014 yılı kasım ayından itibaren Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Harita ve Kamulaştırma Sorumlusu olarak görev yaptı. 2015 yılı aralık ayında Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığına atandı. Hakkı ALP evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

İşlevselliğini kaybetmiş, maddi değerini yitirmiş, güvenlik sorunları yaşayan, yol ve otopark yetersizliğinin yanında ağır alt yapı sorunlarıyla karşı karşıya kalan, eskiyen yapılarında nefes alınamayan, deprem ve afet riski taşıyan Sahabiye ve Fatih Mahalleleri hak ettiği değere; ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’yle kavuşuyor. Modern çağın gelişen yüzü: Sahabiye Projesi...

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi

Kayseri Belediyesi

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.
 
Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik
Hukuk Müşavirliğinden Gelen Yazılara Cevap Verilmesi İş Akış Süreci
1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı İş Akış Süreci
Değerleme İşlemi İş Akış Süreci
Tespit İşlemi İş Akış Süreci
Talep İş Akış Süreci

Haberler

"Sahabiye Bizim Prestij Projemiz"

Başkan Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde kat karşılığı iki ayrı ihale yapacaklarını açıkladı.

Sahabiye Projesi'ne Hız Kesmeden Devam

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Geleceğin Kayseri'si Yükseliyor

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında 12. kata ulaşıldı.

Sahabiye Yükseliyor

Başkan Çelik, birinci etaptaki konut ve işyerlerinin hak sahiplerine verilmesi için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Sahabiye'de Uzlaşma Görüşmeleri Devam Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etabın uzlaşma görüşmeleri devam ediyor.