Hakkı ALP

Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı

1986 yılında Kayseri 'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladıktan sonra 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca özel harita şirketlerinde ve Ytü-Tübitak işbirliği içindeki bir projede görev aldı. 2009-2010 yıllarında Ankara 'da bir Mühendislik Firmasında Harita ve Kamulaştırma sorumlusu olarak çalıştıktan sonra yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. 2011-2012 yılları arasında Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesinde Harita Biriminde görev yaptı. 2012 yılı mart ayında Kayseri Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığında Harita Mühendisi olarak çalışmaya başladı.2014 yılı kasım ayından itibaren Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Harita ve Kamulaştırma Sorumlusu olarak görev yaptı. 2015 yılı aralık ayında Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığına atandı. Hakkı ALP evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.
İşlevselliğini kaybetmiş, maddi değerini yitirmiş, güvenlik sorunları yaşayan, yol ve otopark yetersizliğinin yanında ağır alt yapı sorunlarıyla karşı karşıya kalan, eskiyen yapılarında nefes alınamayan, deprem ve afet riski taşıyan Sahabiye ve Fatih Mahalleleri hak ettiği değere; ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’yle kavuşuyor. Modern çağın gelişen yüzü: Sahabiye Projesi...

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Haberler

Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

Sahabiye'de 20 Taşınmaz İhale İle Satılacak

Sahabiye ve Fatih Mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde uzlaşma sağlanamayan hak sahiplerinin taşınmazları uzlaşma sağlanan hak sahiplerine satılacak.

Sahabiye'de Çalışmalar Sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen, Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında tapu devir işlemleri devam ediyor.

Sahabiye'de Tapu Devir İşlemleri Başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen, Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında tapu devir işlemleri başlıyor.

Sahabiye'de Boşaltılacak Binalar Belirlendi

Sahabiye Projesi’nde ilk etabın yapılması için çalışmalar hızla ilerliyor. 1’inci uygulama etabı için öncelikli olarak boşaltılacak binalar belirlendi.