• Hayırsever Büyükşehir
  • Hayırsever Büyükşehir
  • Hayırsever Büyükşehir
Hayırsever Kayseri’nin hayırsever Büyükşehir Belediyesi, Suriye’deki Fırat Kalkanı operasyonuyla terör gruplarından temizlenen bölgeye iaşe yardımında bulundu.
Hayırsever Kayseri’nin hayırsever Büyükşehir Belediyesi, Suriye’deki Fırat Kalkanı operasyonuyla terör gruplarından temizlenen bölgeye iaşe yardımında bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1000 iaşe paketini taşıyan tır, Büyükşehir yanından uğurlandı.
Fırat Kalkanı operasyon bölgesine yardım için Valilik tarafından başlatılan kampanyaya Büyükşehir Belediyesi 1000 adet iaşe paketiyle katıldı. Hazırlanan iaşe paketlerinin uğurlanması öncesi İl Müftüsü Şahin Güven, gıda yardımlarının kazasız belasız ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve hayırlı olması için dua yaptırdı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan da yaptığı açıklamada 1000 iaşe kolisi hazırladıklarını belirterek, “İnsanların yerinden yurdundan olması elbette çok zor bir durum. Bu zorluğu yaşayan insanlara elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Allah yaptığımız yardımları kabul etsin” dedi.
İl Müftüsü Şahin Güven de düzenlenen kampanyaya desteklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Vali Yardımcısı Vekili ve Talas Kaymakamı Zekeriya Güney de Fırat Kalkanı operasyon bölgesi için düzenledikleri kampanyaya kurumların desteğinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Açıklamaların ardından 1000 iaşe paketini taşıyan yardım tırı Suriye’ye hareket etti.