• "Tedbir Bizden Takdir Allah'tan"
Başkan Büyükkılıç, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında koronavirüs salgınına da değinerek, bugünlerin Allah’a sığınarak ve tedbiri elden bırakmayarak atlatılacağını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sevgili Peygamberimizin Rabbimizin huzuruna çıktığı bu kutlu yolculuğun İslam aleminin en önemli günlerinden olduğunu belirtti. Miracın her türlü olumsuzluklardan arınarak yükseliş ve alemlerin yaratıcısına yönelişi simgelediğini de ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, böyle kıymetli günlerin ve gecelerin kıymetini bilmemiz gerektiğini söyledi.
Mesajında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına da değinen Başkan Memduh Büyükkılıç, “Dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Koronavirüsün ülkemizde ve ilimizde yayılmaması için yoğun gayret içerisindeyiz. Temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını tüm alanlarda kesintisiz uyguluyoruz. Bizler tedbiri elden bırakmayacağız. Bizler de bir süre kalabalık ortamlara girmeyeceğiz ve ilimizde etkisini azaltabilmek için daha dikkatli davranacağız. Bu hayırlı gecede de dualarımızı evimizde ederek, gönül birliği içerisinde olacağız” dedi.
Mesajında her güçlüğün üstesinden elbirliği ile gelineceğini de vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Bu düşüncelerle başta hemşehrilerimiz olmak üzere İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.