• Milli Mücadelenin 100.Yılında Kayseri
  • Milli Mücadelenin 100.Yılında Kayseri
  • Milli Mücadelenin 100.Yılında Kayseri
  • Milli Mücadelenin 100.Yılında Kayseri
  • Milli Mücadelenin 100.Yılında Kayseri
Başkan Büyükkılıç, halkın iradesinin karşısında kimsenin duramayacağını söyledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından “Milli Mücadelenin 100. Yılında Kayseri ve 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, serginin açılışında halkın iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağını söyledi.
Kayseri Park AVM’de açılan “Milli Mücadelenin 100. Yılında Kayseri ve 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi”nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, MHP İl Başkanı Serkan Tok, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve vatandaşlar katıldı.
Serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sergide emeği geçenlere teşekkür ederek, “Cenabı Allah bir daha da o günleri yaşatmasın diye temennide bulunuyorum. Halkın iradesi karşısında kimsenin duramayacağının kanıtı olarak 15 Temmuz’u bir kez daha hatırlamalıyız” dedi.
Vali Şehmus Günaydın da ülkemiz üzerine oynanan oyunlara karşı uyanık olmamız gerektiğini vurgulayarak, “Bu resimlere baktığımız zaman milletimizin gözündeki kahramanlığı, imanı göreceksiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara dökülen milyonlar, bu asil milletin her türlü zorluğu nasıl yeneceğini bütün dünyaya gösterdi” diye konuştu.
Konuşmaların ardından “Milli Mücadelenin 100. Yılında Kayseri ve 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” ziyarete açıldı.