• Geleceğe Nefes İçin Güçbirliği Yapıldı
  • Geleceğe Nefes İçin Güçbirliği Yapıldı
  • Geleceğe Nefes İçin Güçbirliği Yapıldı
  • Geleceğe Nefes İçin Güçbirliği Yapıldı
Başkan Büyükkılıç, 11.11.2019 saat 11.11'de 81 ilde aynı anda 11 milyon fidanın dikildiği törene katıldı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından saat 11.11’de 11 milyon fidanın dikilmesi için Türkiye genelinde Geleceğe Nefes adı altında düzenlenen fidan dikimi, Kayseri’de Akçatepe’de yapıldı. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yaptıkları çalışmalarla Kayseri’yi daha çevreci ve daha yeşil bir şehir haline getirdiklerini belirtti.
Akçatepe’de yapılan fidan dikimi törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Garnizon Komutan Tuğgeneral Ercan Teke, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, dikilen fidanların bakımı için de el birliği ile çalışacaklarını söyledi. Peygamberimizin “Kıyamet kopacak olsa da elinizdeki fidanı dikin” sözünü hatırlatarak, bu felsefeyi asla göz ardı etmediklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, yıllardır Kayseri’yi daha çevreci ve daha yeşil hale getirmek için çalıştıklarını, daha önce 8-10 park varken 1994’ten sonra yapılan çalışmalarla şimdi binlerce parktan söz edildiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından saat 11.11’de başlayan çalışmalarla Akçatepe bölgesine 100 bin fidan dikildi. Geleceğe Nefes kampanyasında ise Kayseri’de yaklaşık 500 bin fidan toprakla buluştu.