• Demokrasi Tarihimizde 15 Temmuz'un Yeri
  • Demokrasi Tarihimizde 15 Temmuz'un Yeri
  • Demokrasi Tarihimizde 15 Temmuz'un Yeri
  • Demokrasi Tarihimizde 15 Temmuz'un Yeri
Başkan Büyükkılıç, üzerinde bulunduğumuz coğrafya ile ilgili oyunlara karşı uyanık olmamız gerektiğini söyledi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen panele katıldı. Başkan Büyükkılıç, bulunduğumuz coğrafya üzerindeki oyunların bitmeyeceğini vurgulayarak, oyunlara ve oyun kuruculara karşı uyanık olmamız gerektiğini belirtti.
Kayseri Üniversitesi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Demokrasi Mücadelesi Tarihinde 15 Temmuz’un Yeri” konulu panele konuşmacı olarak Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Ayşe Nur Bahçekapılı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum ile Sivil Dayanışma Platformu Genel Başkanı Ayhan Oğan katıldı.
Panel öncesi bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz’da ülkemiz üzerine oynanan oyunu Cenabı Allah’ın bir daha yaşatmaması temennisinde bulundu. Kayseri’nin her zaman olduğu gibi birlik beraberlik ve dayanışmanın sembolü olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Ayrım gözetmeksizin tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla biriz, beraberiz ve hep beraber Kayseri, hep beraber Türkiye’yiz diyerek değerlerimize sahip çıkmış, ihanet şebekesine karşı durmuşuzdur. Bu oyunlar bu coğrafyanın üzerinde bitmeyecek. Bizler uyanık olacağız, ders alacağız. Allah o günleri bize yaşatmasın derken, sadece bir dua ve temenni manasında kalmayacağız. Bu durumları yaşamamak için almamız gereken önlemler ne ise bu konuda hep beraber gereğini yapacağız. PKK ve FETÖ’nün ardında olan oyun kuruculara karşı uyanık olmamız gerekiyor” dedi. Başkan Büyükkılıç, konuşmasında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.