• Çevre Bilincine Büyükşehir Katkısı
  • Çevre Bilincine Büyükşehir Katkısı
  • Çevre Bilincine Büyükşehir Katkısı
  • Çevre Bilincine Büyükşehir Katkısı
Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyası’nın 2016-2017 dönemi tamamlandı.
Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyası’nın 2016-2017 dönemi tamamlandı. Kampanyada en fazla pil toplayan okullara ödülleri verildi.

Atık Pil Toplama Kampanyası’nın ödül töreni Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Törende, Büyükşehir Belediyesi Çevre Hizmetleri Şube Müdürü Koray Kök, gruplar halinde hangi bölgeden hangi okulların ne kadar pil topladığına ilişkin ayrıntılı bilgiler verdi ve bu kampanyada birlikte çalıştıkları paydaşlara teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sezai Çamdalı da, gelecek yıllarda kampanyaya katılan okul sayısını daha da artıracaklarını dile getirerek, “Büyükşehir Belediyesi’nin çevre duyarlılığına daha fazla katkı sağlamak için gayret göstereceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Darendelioğlu da çevreyi tüm canlıların ortak kullandığına vurgu yaparak, “İnsanların hayatını kolaylaştıran ürünlerin imalatı ya da kullanımı sonrasında ortaya çıkan kirletici maddelerin çevreye zarar vermemesi için gerekli önlemlerin alınması insanoğlunun çabasına, aklına ve geliştireceği teknolojik çözümlere bağlıdır. Temiz ve sağlıklı yaşam alanının sürekliliği çevre bilinci ve birey olabilmede donanımlı kuşaklar yetiştirmekle mümkün olur. Çevre kirliğine sebep olan kirleticilerden sadece biri olan atık pillerin toplanması çalışmaları bile bir farkındalık yaratma gayretinin göstergesidir” diye konuştu. Darendelioğlu, kampanyaya katılan tüm okullara da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kampanyada en çok pil toplayan okullarla ödülleri verildi. Kayseri’de en fazla atık pili toplam 1550 kilo ile Hayriye Dabanoğlu İlkokulu topladı. 2016-2017 döneminde toplanan atık pilde geçen yıla göre yüzde 100 artış sağlanarak yaklaşık 7,3 ton pil toplandı.