KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 09 Mart 2013 tarihinde Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nin yanında hizmete açılan 1200 kişi kapasiteli Kültür ve Sanat Merkezinde; 4 Adet simültane odası, 6 adet kulis, 25 kişilik VIP toplantı odası, 2 adet ön hazırlık alanı, 1200 kişiye hizmet verebilen fuaye alanı, ses kontrol ünitesi ve iklimlendirme ünitesi mevcuttur.

Kayseri Belediyesi

1200 kişi oturma kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kongre salonları arasında olan Kültür ve Sanat Merkezi açılışından bugüne kadar birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. 

Kayseri Belediyesi

Yaklaşık 1000 araçlık oto parkı bulunan  Kültür ve Sanat Merkezi ;  şehir merkezine 5 km, havaalanına 2 km uzaklıktadır.

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU
Şehrin en işlek yerleşim merkezlerinden İstasyon Caddesi  Vali  Konağı yanında bulunan tiyatro binası ; 02 Şubat 1942 yılında açılmış olup 2003 yılı içerisinde geçirdiği tadilattan sonra da işlevine daha uygun modern bir yapıya kavuşmuştur. 544 koltuk kapasitesi ile şehrin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkı sağlayan tiyatro binasında;  panel, konferans, tiyatro oyunları çeşitli gösteriler düzenlemesi için uygun sahne yapısı ve yerleşik ses ve ışık düzeni mevcuttur.

Kayseri Belediyesi

Tiyatro salonu akustik açıdan ülkemizin sayılı salonları arasında yer almaktadır. Bu özelliği nedeniyle (son derece modern bir ses sistemine sahip olmasına rağmen) ses sistemi kullanılmaksızın her türlü gösteri, tiyatro ve kültürel etkinliğe uygundur. Salon her yıl yaklaşık 200 gün boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Son 2 yıldır da daire başkanlığımızca yaz döneminde tiyatro ve diksiyon kursu açılmakta böylelikle tatil döneminde de salonumuz etkin şekilde kullanılmaktadır.

Kayseri Belediyesi

KONSERVATUVAR SEMİNER SALONU
2013 yılında hizmete açılan  Konservatuvar Seminer Salonu;  80 kişilik kapasiteye sahip olup, merkezi bir konuma sahiptir. Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında konservatuvar seminer salonunda  söyleşi, konferans, seminerler gibi etkinlikler ve çeşitli dersler gerçekleştirilmektedir. Seminer salonunda gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde insanların her anı dostluk, sevgi, bilgi ve üretimle dolu geçirmesi  hedeflenmektedir.

HUNAT  KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
Alaeddin Keykubat’ın eşi Hunat Sultan tarafından 1238 yılında yaptırılan külliye ; cami, hamam, medrese ve kümbet  olmak üzere Selçuklu Mimarisinin günümüze kalan nadide yapıtlarındandır.

Kayseri Belediyesi

Bu yapıt 1929 yılından itibaren, Vali Fuad Beyin direktifiyle müze olarak kullanılmaya başlamıştır. Uzun yıllar arkeoloji müzesi olarak kullanılan medrese, 1969 yılında Gültepe'de inşa edilen yeni Arkeoloji Müzesi'nin hizmete girmesinden sonra, 1969-1998 tarihleri arasında  Etnografya Müzesi olarak kullanılmıştır.

Kayseri Belediyesi

Külliye içerisinde 100 kişilik kapasiteli seminer salonu ile ; söyleşi,konferans,imza günü ve toplantılara  ev sahipliği yapmıştır.

Kayseri Belediyesi

YOĞUNBURÇ KÜLTÜR SANAT EVİ
İç kale ve surlar, 1220-1222 yılları arasında I.AlaaddinKeykubat tarafından yeniden restore  edilerek günümüze kadar gelmiştir.

Kayseri Belediyesi

Şimdi ise; Büyükşehir Belediyesi tarafından,kültürel etkinliklerin düzenlendiği  bir yer olarak kullanılmakla birlikte sosyal yaşam içerisinde haftanın belirli günlerinde şair ve yazarlar tarafından,  şiir günleri ve ebedi sohbetler düzenlenmektedir.

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi