KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 09 Mart 2013 tarihinde Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nin yanında hizmete açılan 1200 kişi kapasiteli Kültür ve Sanat Merkezinde; 4 Adet simültane odası, 6 adet kulis, 25 kişilik VIP toplantı odası, 2 adet ön hazırlık alanı, 1200 kişiye hizmet verebilen fuaye alanı, ses kontrol ünitesi ve iklimlendirme ünitesi mevcuttur.

Kayseri Belediyesi

1200 kişi oturma kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kongre salonları arasında olan Kültür ve Sanat Merkezi açılışından bugüne kadar birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. 

Kayseri Belediyesi

Yaklaşık 1000 araçlık oto parkı bulunan  Kültür ve Sanat Merkezi ;  şehir merkezine 5 km, havaalanına 2 km uzaklıktadır.

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi

KONSERVATUVAR SEMİNER SALONU
Konservatuvar Seminer Salonu;  500 kişilik kapasiteye sahip olup, merkezi bir konuma sahiptir. Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında konservatuvar seminer salonunda  söyleşi, konferans, seminerler gibi etkinlikler ve çeşitli dersler gerçekleştirilmektedir. Seminer salonunda gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde insanların her anı dostluk, sevgi, bilgi ve üretimle dolu geçirmesi  hedeflenmektedir.

Kayseri Belediyesi

KÜTÜPHANE SEMİNER SALONU
Kütüphane Seminer Salonu;  100 kişilik kapasiteye sahip olup, merkezi bir konuma sahiptir. Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında kütüphane seminer salonunda  söyleşi, konferans, seminerler gibi etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Seminer salonunda gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde insanların her anı dostluk, sevgi, bilgi ve üretimle dolu geçirmesi  hedeflenmektedir.

YOĞUNBURÇ KÜLTÜR SANAT EVİ
İç kale ve surlar, 1220-1222 yılları arasında I.AlaaddinKeykubat tarafından yeniden restore  edilerek günümüze kadar gelmiştir.

Kayseri Belediyesi

Şimdi ise; Büyükşehir Belediyesi tarafından,kültürel etkinliklerin düzenlendiği  bir yer olarak kullanılmakla birlikte sosyal yaşam içerisinde haftanın belirli günlerinde şair ve yazarlar tarafından,  şiir günleri ve ebedi sohbetler düzenlenmektedir.

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi