1. 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 14. maddesine göre, İncesu Belediye Meclisinin, 07.01.2013 tarih ve 8 sayılı kararlarının incelenmesi talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
2. Kayseri Büyükşehir Meclisi’nin 12.11.2012 tarih ve 710 sayılı kararı ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 1932 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alan ve civarında yapılan nazım imar plan tadilatına, askı ilan süresi içerisinde Cengiz AKPARLAR tarafından yapılan itirazın görüşülmesi talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
3. Kayseri Büyükşehir Meclisi’nin 12.11.2012 tarih ve 727 sayılı kararı ile yapılan 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliğine, askı ilan süresi içerisinde Cengiz AKPARLAR tarafından yapılan itirazın görüşülmesi talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
4. 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 14. maddesine göre Kocasinan Belediye Meclisi’nin, 07.02.2013 tarih, 47, 48 ve 49 sayılı kararlarının incelenmesi talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
5. Melikgazi Belediyesi’nin, Gesi-Cumhuriyet, Mimarsinan-Demokrasi, Mimarsinan-Şirintepe, Danişmentgazi, Selçuklu, Altınoluk, Yeniköy ve Anafartalar Mahallelerinde nazım imar plan tadilatı yapılması talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
6. Talas Belediyesi’nin, Talas Alidağıeteği Mevkii’nde 1579 parsel numaralı, 1/25.000 ölçekli nazım imar planında orman alanı ve ağaçlandırılacak alan olarak planlı alanda nazım imar planı değişikliği yapılması talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
7. Melikgazi Belediyesinin, Esenyurt Mahallesi, 7899 ada 1 parsel ve 11399 ada 1 parsel numaralı taşınmazların bulunduğu alanda nazım imar plan tadilatı yapılması talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
8. Kocatepe Mahallesi, 3025. Sokak isminin, Muhtar Ergün KOÇER sokak olarak değiştirilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon raporunun görüşülmesi.
9. Kayseri’nin eğitim, kültür ve folkloruna büyük katkıları olan edebiyatçı, araştırmacı, şair, gazeteci, yazar ve öğretmen merhum Kazım YEDEKÇİOĞLU’nun isminin uygun bir cadde veya sokağa verilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon raporunun görüşülmesi.
10. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde yapılan değişikliğin görüşülmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon raporunun görüşülmesi.
11. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının görev ve çalışma yönetmeliğinin onaylanması talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon raporunun görüşülmesi.
12. İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığının Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin onaylanması talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon raporunun görüşülmesi.
13. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği ile Belediyemiz arasında jeotermal kaynakların verimli kullanılması ve birlik ile güç birliği yapmak için danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’ne üye olunması talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon raporunun görüşülmesi.