1. Melikgazi Belediyesi’nin, Mimarsinan-Fatih Mahallesi, 957 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alanda 1/5000 ölçekli nazım imar plan tadilatı yapılması talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
2. Talas Belediyesi’nin Harman Mahallesi sınırları içerisinde ağaçlandırılacak alan olarak planlı yaklaşık 32 ha’lık alanda nazım imar planı değişikliği yapılması talebi hususunda hazırlanan İmar ve Bayındırlık komisyon raporunun görüşülmesi.
3. Kocasinan Belediyesi’nin, Tanpınar Mahallesi, 7 pafta, 6926 ada, 7 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alanda nazım imar plan değişikliği yapılması talebinin görüşülmesi.
4. Kocasinan Belediyesi’nin, Mahzemin Yeni Mahalle, 108 ada, 2 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alanda nazım imar plan tadilatı yapılması talebinin görüşülmesi.
5. İncesu Belediyesi’nin Kara Mustafa Paşa Mahallesi, 14 ada, 2 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alanda nazım imar plan tadilatı yapılması talebinin görüşülmesi.
6. Melikgazi Belediyesinin, Erenköy Mahallesi, 3536 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alanda nazım imar plan değişikliği yapılması talebinin görüşülmesi.
7. Melikgazi Belediye Meclisi’nin, 04.03.2013 tarih, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ve 70 sayılı kararlarının 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 14. maddesine göre incelenmesi talebinin görüşülmesi.
8. Şehrimiz ile Tunus’un Nabeul (Nabil) şehri arasında kardeş kent ilişkisi kurulması talebi hususunda hazırlanan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor komisyon raporunun görüşülmesi.
9. Gesi Kayabağ Mahallesi, Gülenay cadde isminin, değiştirilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor komisyon raporunun görüşülmesi.
10. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığınca hazırlanan ve 18.01.2012 tarih ve 97 sayılı Meclis kararı ile onaylanan “Personel Servis Araçları Yönetmeliği” eki Ek-1 “Servis Aracı Teknik Uygunluk Belgesi”nin değiştirilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim Kültür Gençlik ve Spor komisyon raporunun görüşülmesi.
11. 2013 yılında Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde bulunan 1200 kişilik salon ile Şehir tiyatrosunda, sivil toplum kuruluşlarının bedelsiz düzenleyeceği etkinliklerden alınacak ücret tarifesinin belirlenmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.
12. Kale içi Barakaları Esnafları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifinin kira sözleşmesinin yeniden belirlenmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.
13. Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde ilimizi başarı ile temsil eden ve 2012-2013 sezonu Avrupa Kupası’nda (Eurocup) final oynama hakkını elde eden Kayseri KASKİ Kadın Basketbol takımının oyuncu ve teknik heyetinin, 5216 Sayılı Kanunun 7/m maddesi gereğince ödüllendirilmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.
14. Gelir tarifesinin B bölümünün 6. Maddesinin C fıkrasının a ve b bentlerinde belirlenen tarifenin yeniden belirlenmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.
15. KASKİ Yönetim Kurulu’nun 11/03/2013 tarih ve 54 sayılı kararıyla Mimarsinan Bölgesindeki Su Ücret tarifesinin değiştirilmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.
16. Anadolu Harikalar Diyarı Projesi kapsamındaki Sukaypark’ta bulunan 3 adet sosyal tesis ile Spor Kompleksindeki 1 adet sosyal tesisin, çoğunluk hissesi belediyemize ait Büyükşehir Eğitim Faaliyetleri Sosyal ve Spor Tesisleri A.Ş.’ye tahsis edilmesi, Hayvanat Bahçesi ve Buz Pistinin çoğunluk hissesi Belediyemize ait Kayseri Spor Etkinlikleri Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye tahsis edilmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe komisyon raporunun görüşülmesi.