slide1
slide2
slide3
slide4
slide5
slide6

Genel Sekreter Yalçın Öğrencilerle BuluştuHürriyet Endüstri Meslek Lisesi tarafından organize edilen 'Ayın Konuğu' buluşmalarının bu ayki konuğu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın oldu.
Öğrencilere tecrübe kazandırmak ve yol göstermek amacıyla gerçekleştirilen 'Ayın Konuğu' buluşmaları kapsamında Genel Sekreter Yalçın öğrencilerle bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaştı.
Okul Konferans Salonu'nda gerçekleşen programda öğrencilerle sohbet eden Genel Sekreter Yalçın, gençlerin ülkenin en önemli değeri olduğunu ve geleceğin gençlerle şekilleneceğini ifade ederek, "Yaşadığımız dönemde kaybedeceğimiz bir dakikamız ve tembellik etme lüksümüz yok. İmkan olursa herkes herşeyi başarabilir, bir yerlere gelebilir ancak asıl ve değerli olan imkansızlıklar içinde bir şeyler yapabilmektir. Bu nedenle herbiriniz çok çalışmak ve başarılı olmak zorundasınız" dedi.
Gençlere kendi öğrencilik dönemi ve yaşadıklarından da çeşitli örnekler veren Yalçın, "Burada insanın kendi hayatını anlatması çok zor ancak buraya gelip sizlere kendi hayatını anlatan insanların tecrübelerinden çıkaracağınız dersler var. Kendi hayat yolunuzu çizerken bu tecrübelerden faydalanın. Devlet bu okulu açmışsa bir yerlere gelebilmek için okumaktan başka çare yok. Sizlere sunulan imkanları kaçırmayın, çok okuyun ve bu imkanları mutlaka kullanın" şeklinde konuştu.
Sohbetin sonunda Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Muhiddin Gürlek tarafından Genel Sekreter Mustafa Yalçın'a günün anısına bir plaket verildi.


Eklenme Tarihi : 23/05/2012Son Düzenleme Tarihi: 03 . 04 . 2015